OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
DFSee
Autor: BazMyslik (IP zalogováno)
Datum: 5 July, 2005 01:02

Nove verze PQM a GHOST je jiz jen pro Wydle. Starsi neumi OS/2 a Linux. Oba nove stoji okolo 2.100,- Kc za kus. Objevil jsem TrueImage od Acrononis a ten umi urcite Linux, ale zda OS/2 jsem nezjistil a je take jen spustitelny na Wydlich. Stoji prijatelnych 1.200,- Kc. Nejlepe vypada DFSee, spousti se z CD, nebo z diskety pod FreeDOSem a umi VSECHNO. Cena je 53,30 $, coz je cca 1.345,- Kc
1) Ma nekdo prakticke zkusenosti s timto programem?
2) Prodava jej u nas nekdo a nevite nekdo za kolik?

Dik Robin

Re: DFSee
Autor: Tomas Hajny (IP zalogováno)
Datum: 7 July, 2005 11:32

Moje zkusenosti jsou hlavne z doby, kdy byl jeste zcela free. V te dobe to byl relativne mocny nastroj, zejmena pro detekci a opravu "low-level" problemu, ale uzivatelsky neprilis prijemny (to je bezpochyby subjektivni - mym "etalonem" byl stary Norton Disk Edit wink ). Vzhledem k rozsahle dokumentaci se ale urcite vse potrebne dalo najit a vyresit. Otazkou jsou pozadovane funkcionality - mam dojem, ze kompletni resizing (analogicky k PQM) podporovan neni (ackoli se samozrejme mohu mylit a nove verze toto jiz resi).

Tomas

Autor: Petr Hanousek (IP zalogováno)
Datum: 7 July, 2005 13:32

Kompletni resizing DFSee ma a spoustu dalsich nastroju. Nema GUI, takze s mysi se nechytate, a hlavne vyzaduje delsi premysleni a studium, nektere zmeny HD muzou byt dost fatalni smiling smiley. Ale na rozdil od PQM si poradi prakticky se vsim.

Autor: Honza (IP zalogováno)
Datum: 7 July, 2005 14:58

ad PM : No posledni verze PM ktera umi OS/2 HPFS ma cislo 6. Staci mit vytvorene 2 boot diskety. Ja je mam......

ad Acronis Disk Suite a TrueImage: Linux umi, OS/2 otestuju, mam je nainstalene. TrueImage umi jen delat image HDD, bootovatelny je.

Proc nezkusite zakoupit PartitionMagic 6 verze a Drive Image 4 nebo 5, ktere predpokladam, umi pracovat s HPFS partition ? A propo, Partition Magic 3.02 je snad i instalovatelny pod os/2 popr. pod WinOS ci DOSem
Otazkou je, jestli lze, nekde ve vyprodejich, tyto verze zakoupit. A jestli bude mozne s nimi pracovat na modernim "zeleze".

Datum: 7 July, 2005 15:45

Starsi verze DFSee byly opravdu vselijake a mys umely jen u zakoupene verze. Od verze 7.XX umi resizing zcela urcite, mys funguje i u neregistrovane verze a jak pise Tomas Hajny skromne je uzivatelsky neprilis prijemny. Ja dodam ze docela dost priserny :-(

Nemam jej jeste poradne prokoumany, ale podle popisu a jak pise Petr Hanousek, umi opravdu asi zatracene hodne a asi skoro vsechny formaty.

PQM mam legalne 8.0 a ze dvou disket OS/2 umi, ale zase neumi jine veci, jako NTFS Wydle Server a Linux :-( Velmi prijemny na ovladani. Drive Image je nova verze, neznam a nemel jsem zatim moznost otestovat. Podivam se po nem. Kdyz se Honzo podivate na Acronics zda bude umet Linux, budu zauzlovan. Stejny problem je s Ghost 2003. Dela bezvadne image diksku a kopie disku, ale neumi nic jen FAT16/32/NTFS. Linux a HPFS ani omylem. Velmi prijemny na ovladani.

Z celeho badani DFSee vyhrava jednoznacne, ale bohuzel ten jeho GUI a vubec usporadani funkci je tak mocne a zmatecne, ze z nej mam docela strach. Jinak zatim moc diky za reakce.

Autor: xxx (IP zalogováno)
Datum: 7 July, 2005 16:45

jj Partition Magic 3 obsahuje nativni OS/2 verzi.

Autor: Honza (IP zalogováno)
Datum: 8 July, 2005 00:35

PM 8.0 umi resize a vytvoreni HPFS ? To je mi novinka ...wink Ja pouzivam pouze jen 2 diskety z PM 6 a 2 diskety z DI ver. 4. Vytvorene v pravekych dobach na win98 ...
Plne mi to jiz 7 let postacuje ....
Acronis Disk editor umi resize ext2,ext3 a reiserfs, true image umi udelat image linux,win, existuje i True Image pro linux.
Tady mam vlastni zkusenosti s tvorbou image, ale stejne jsem se vratil k 2 disketam DI. Pod TI jsem nezkousel tvorit image ecs partition, nebot jsem v te dobe testovani, nemel na zadne masine instaleny os/2 ...:-(
Oba softy od Acronisu umi vytvorit boot cd, coz je v dnesni dobe vyhoda.
Ale jak je patrno, uz mate jasno .... DFSee neodsuzujte pro jeho vzhled nebo, ze neni "klikaci", myslim, ze svymi moznostmi daleko ale daleko presahuje moznosti PM+Acronis Suite + Ghostu najednou.
H.

CONVAR
Datum: 4 September, 2005 22:36

Objevil jsem FreeWare firmy CONVAR, kde najdete nejen program pro duplikovani disku, ale i velmi genialni program na "vytazeni" fotografii z CF a podobnych pameti pro fotoaparaty. Stalo se mi, ze jsem vytahl CF kartu z fotaku a dal ji do ctecky a ctecka prohlasila, ze nic, ze medium neni naformatovane. Program "smart recovery" jsem jeste neznal a tak jsem CF kartu naformatoval. Pozdeji mi kamarad ze Sydney dal tento link: [www.pcinspector.de] Stahl jsem "smart recovery" a je tak genialni, ze i po preformatovani CF karty mi fotky stejne vytahl bez jedine ztraty! Take "clone maxx" je v pohode, duplikuje i eCS, overeno.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.