OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
Co dál s OS/2.cz ???
Autor: fipa (IP zalogováno) admin
Datum: 20 July, 2005 07:39

Zdravim,

rád bych tu otevřel thread, kde bychom se zamysleli, jak dál se serverem OS/2.cz...

Nejdříve fakta:

- server OS/2.cz se stal vyhledávaným a uznávaným mezinárodním médiem, zhruba 30% přístupů je z ČR, zbytek svět...
- měsíční návštěvnost je v průměru 25.000 přístupů
- naše česká sekce není tak aktuální - bohužel já většinou nemám čas, takže tímto děkuji všem, kteří do české sekce přispívají
- celý engine os2.cz je zastaralý
- chybí zde další sekce, možnost jednoduchého vkládání novinek, galerie screenshotů, administrovatelná práva pro přístup k webu - v anglické sekci už se nám sem tam objeví novinka úplně mimo mísu, kterou sem někdo vloží...

Co tedy dál?

- co takhle postavit nové OS/2.cz, např. na systému Drupal, na kterém už jsme postavili servery [portal.suse.cz] nebo [OO.o.cz] ?

Budu vděčný za všechny reakce, protože je to server nás všech wink

Filip Molčan

Filip Molčan
-- homepage.mac.com/fipa - o tučňácích, ďáblících a lidech

Re: Co dál s OS/2.cz ???
Datum: 20 July, 2005 07:42

Možná ještě jeden tip:

OS/2 je pro mnoho lidí mrtvá, co takhle přejít na ecomstation.cz? wink s tím, že doména os2.cz by samozřejmě zůstala také...?

FM

Filip Molčan
-- homepage.mac.com/fipa - o tučňácích, ďáblících a lidech

Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 20 July, 2005 11:11

Ahoj,

tak ja bych si dovolil par komentaru:

1. Design stranek je sice lehce staromodni, ale uz se docela vzil a ja osobne ho mam docela rad. Navic dava serveru docela typickou vizaz a je to prehledne, narozdil od nekterych "portalu".

2. Jina vec je, ze je to asi tezko managovatelne. Pokud ano a ty a Premek s tim stravite zbytecne spoustu casu a jsou lepsi alternativy, tak je asi mozne/vhodne/nutne.

3. Me osobne z pohledu content-admina trapi nemoznost kompletni administrace. Napriklad nemuzu pridat clanek, ktery ma obrazky, protoze obrazky museji byt primo nekde na filesystemu, kam samozrejme nemam pristup. Pak jsou taky moc schovany diskuse k clankum a neni na prvni pohled vubec videt, ze tam neco je, takze je vubec nikdo nepouziva. Reportoval jsem to uz na WS 2004 v Peci, ale...

4. Pokud se to stava neunosne a opravy stavajiciho systemu by byly casove narocne, pak samozrejme proc ne. Kdyby to spravilo stavajici mouchy a zaroven si to zachovalo urcitou kontinuitu. Tim myslim jednak po graficke strance, jednak obsah. Jak moc by bylo narocne prevest obsah? Je to vubec mozne?

5. Ten Suse portal se mi celkem libi, ten OO moc ne :-( Ale je to jen muj osobni nazor.

6. Ohledne domeny si myslim, ze by mela rozhodne ZUSTAT os2.cz. Je to uz zabehnuty a navic na to urcite bude spousta odkazu zaindexovanejch v Googlu a jinejch vyhledavacich. Ale normalne bych ecomstation.cz presmeroval na os2.cz. Vlastnikem jsi, myslim, ty, takze by nemel bejt problem.

CELKOVE: Jsem pro, hlavne proto, ze vam to urcite usetri spoustu prace a prinese (doufam!) nove moznosti a opravi to stavajici nedostatky. Ale varoval bych pred prilisnym mnozstvim cinkrlatek apod., jak se obcas vidi.

Co diskusni forum? To by zustalo toto anebo je nejake vestavene do Drupalu? Myslim jine diskuse nez k clankum.

Jarda

Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 20 July, 2005 15:06

Já můžu posuzovat jen jako uživatel, takže administrace je zcela mimo mě  smiling smiley přesto velmi doporučuju:

- Neměnit jméno domény.
- Nesnažit se být "moderní". Abys byl moderní, tak bys třeba musel nainstalovat nějakou krávovinu, která ti vždycky, když se přihlásíš na stránky, zakryje to co tě zajímá a začne ti vnucovat vložky Always s křidélky.
Důležitý je obsah (a také neobsah!) stránek, ne modernost.

Na designu myslím není nutné něco měnit. Výběr železa a operačního systému, na kterém věc poběží je zcela ve tvé kompetenci. Budou-li při tom nutné nějaké úpravy designu, je to také ve tvé kompetenci, ale asi by se nemělo odcházet příliš daleko od stávajícího stavu.

Pokud jde o obsah, tak mě nenapadá nic co by na stránkách vyloženě chybělo. Snad by mohlo být zajímavé nějaké "zrcadlení" nových informací z jiných stránek. Tak třeba VOICE zobrazuje poslední přírůstky na hobbes. Podobně by se daly monitorovat jiné archivy. Také by mohly být zobrazovány třeba (zkrácená) jména nových informativních článků na důležitých stránkách, jako EDM/2 a podobně. Představoval bych si jeden seznam pro downloady a jeden pro články, oba se sloupečkem "link". Nemám ani nejmenší ponětí, zda by to šlo, tak mě omluv, pokud blábolím z hladu  smiling smiley

Autor: xxx (IP zalogováno)
Datum: 20 July, 2005 17:11

Uplne mimo misu? O tom nic nevim... winking smiley

Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 20 July, 2005 21:26

Ja o tom vim.

1. Na novinkach se obcas objevi prispevek na novou verzi komercniho softwaru, ktera nema s OS/2 nic spolecnyho. Pokud je to tak jednou do mesice, tak si toho nevsimam. Pokud by to byl vylozene blabol, tak to hned smazu, to se mi ale zatim nestalo.

2. Daleko horsi je, ze nas zacinaji spamovat na diskusnim foru. Podle toho, co tam davaji, jde o nejaky Ukrajince, alespon ten link vede na stranky Rest in Ukraine na ubytovani v Ukrajine. Nechapu, jak se nekomu muze vyplatit rucne se registrovat a pak to rucne vypisovat. To snad platej nejaky skolaky nebo co. Pred 5 minutama jsem smazal dalsi spam ohledne nevim ani ceho.

Proto bych navrhoval, aby v budoucim systemu bylo vkladani novinek a vkladani prispevku do fora jen pres zaregistrovanou adresu a aby registraci RUCNE schvalil nekdo z administratoru a mel moznost ji kdykoliv zrusit.

Jarda

Autor: Michal Moucka (IP zalogováno)
Datum: 21 July, 2005 10:43

Nejsem velkym zastancem zmen, os/2.cz z uzivatelskeho hlediska funguje dobre. Pokud by prechod na jiny (modernejsi) system usnadnil administraci, pak jsem pro.

1. Je nutne zachovat os2.cz, z ecomstation.cz se muze udelat presmerovani,
2. prevod vsech clanku, novinek, fora je nezbytny,
3. nemenil bych moc grafiku (barva, logo, atd.),
4. jsem pro zavedeni registrace pro pridavani novinek a prispevku do fora (podobne jako na os2world.com)

Michal

Autor: Michal Moucka (IP zalogováno)
Datum: 21 July, 2005 10:46

Jeste bych se zamyslel, jestli jsou nutne dve sekce anglicka a ceska. Mozna je to zbytecne.

Datum: 21 July, 2005 19:56

OK, zatim jsem zapnul nutnost registrace pro zasilani prispevku do diskuzniho fora, stejne opatreni pripravime i pro zasilani novinek na OS/2.cz, ale to jeste chvilku pockame, ted se totiz jeste resi toto:

A couple of people are working on a new "OS/2 News System". The aim is
to store news in a central database and distribute them to as many OS/2
websites as possible. Voice has already signed up, and I am currently
working with os2.org (os2.de) to implement the system there.
The idea is that _all_ news get submited to the central database and
from there os/2 portals get their news. This is simply to make it easier
for people to get all necessary OS/2 news and not to miss out on some
announcements.

The news get distributed as RSS feed, and your CMS should either have a
way to simply display them, or prefereable, to integrate them into your
database.

Are you interested?

...a samozrejme, ze jsme interested  smiling smiley

Na spravu neni os2.cz nijak narocne, system funguje bez jakychkoliv problemu a zasahu - zatim - takze pokud vyhovuje vam, nam to staci  smiling smiley.

Fipa

Autor: icebearsoft (IP zalogováno)
Datum: 25 July, 2005 13:47

Myslím, že ecomstation.cz není špatný nápad, ale os2.cz musí zůstat. Technicky bych to řešil tak, že by obojí jelo na stejném Apachi jako 2 VirtualHosts a oba by měly DocumentRoot nastaven do stejného adresáře. Nebo ještě lépe: kompletní konfigurace by byla v odděleném souboru a hlavní config by pro daný <VirtualHost> nastavil pouze ServerName a příkazem Include by načetl celý konfigurák.

Z. Wagner

Autor: tazman (IP zalogováno)
Datum: 7 October, 2005 16:44

No, víte já jsem jen občasný čtenář. Ale když se zde debatuje co a jak dál, měl bych pár připomínek i já smiling smiley

1. eComStation.cz nasměrovat na os2.cz
2. os2.cz určitě zanechat
3. S designem stránek se dá dělat hromada věcí. A to třeba i zpětně-kompatibilní a skinovatelné (změna vzhledu každému dle libosti) a to tak, že se nebude muset rozložení stránky měnit (velikosti jednolivích tabulek můžou zůstat). Stačila by klidně i menší změna v CSS stylu a hned je to trochu jiné. Třeba zmenšit písma, jak je obravit a podobně. Jak říkám možností je zde hromada. Viz rychlí příklad na adrese: [www.tazmandevil.wz.cz] .
4. do dnes nevím, proč na stránkách nemáte sekci "Pro zelenáče". Když se mě někdo zeptá co to je OS/2 musím mu to vysvětlovat protože NIKDE na netu není žádný popis (v češtině).

Raději už pokračowat nebudu. Nerad bych někoho rozčílil. cool smiley-

Pokud chce někdo vědět, co to znamená skinovatelné stránky nebo zpětně kompatibilní (možnost načtení i ve starších prohlížečích) tak zkuste:
[www.tazmandevil.wz.cz] - Moje starý stránky kterým se nevěnuju
[www.reze.cz] - Moje práce pro kamarádku - neskinovatelné

Taz

Autor: xhajt03 (IP zalogováno)
Datum: 10 October, 2005 13:25

Ehm... Nic ve zlem, ale na tom prvnim odkazu dostanu v Mozille HTTP 404 a v M$IE HTTP 403 (nic jineho ted zrovna vyzkouset nemohu, doma si to mohu vyzkouset se sadou dalsich prohlizecu, ale obavam se, ze zasadni rozdil v tom nebude). Ten druhy odkaz vede na stranku, kde jsou tabulky vyuzite zpusobem vedoucim v Mozille i M$IE k zobrazeni hlavicek/obrazku s predely (prazdnymi pruhy) mezi jednotlivymi castmi (v Mozille je to jeste o trochu horsi, ale i v M$IE je to spatne). wink

T.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.