OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
USB tiskárny
Autor: tazman (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2005 11:42

Další dotaz od laika. Je možné provozovat USB-čkové tiskárny v OS/2? A jak?

Re: USB tiskárny
Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2005 15:00

Zalezi na typu tiskarny.

Odzkousene jsou napr.

2.5 List of Supported USB-Printers
==================================

This software package is tested on the following USB printer devices:

Hewlett Packard DeskJet 895Cse
Hewlett Packard LaserJet 4050 (with USB I/O card)
Lexmark Optra E310
Lexmark Optra S1855 (with USB EIO card)
Lexmark Z51
Epson Stylus Color 740
Epson Stylus Color 900
Epson Stylus Color 1200
Brother HL-1240
Brother HL-1250
Brother HL-2060
Xerox P1202
Xerox DocuPrint P8ex

Osobne davam prednost tisku na nejake to LAN rozhrani. Tady jsou standardy davno stanoveny, spolehlive...

Autor: xhajt03 (IP zalogováno)
Datum: 11 November, 2005 15:57

V prvni rade - o kterou verzi OS/2 se jedna? Ovladace pro USB (vcetne podpory pripojeni tiskaren pres toto rozhrani) byly k dispozici az davno po OS/2 Warp 4 (v eCS by nemel byt problem, zejmena pri instalaci nejnovejsich ovladacu z [www.ecomstation.com]). Cili odpoved na prvni otazku zni: "obecne rozhodne ano, zalezi na verzi OS/2", odpoved na druhou otazku zni: "nainstalovat ovladace pro USB stack, USB tiskarny jako kategorii zarizeni a prislusnou tiskarnu". Domnivam se, ze eCS 1.2 by mela disponovat vsim potrebnym, i kdyz pochopitelne jsou prubezne zverejnovane aktualizovane verze ovladacu.

T.

Autor: tazman (IP zalogováno)
Datum: 15 December, 2005 19:38

No mám HP DeskJEt 5740, ale jaksi nechápu jak instalit driver do PM. To jako mám vybrat nějakou podobnou s tím, že port je USB nebo jak?

Jinak mám samo eCS 1.2 ale voubec mi nějak nedochází 1+1 ... :-(

Oprava: Mám eCS 1.1

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tazman (20.12.2005 16:58)

Autor: icebearsoft (IP zalogováno)
Datum: 9 January, 2006 14:00

1. Podpora USB v systému ještě neznamená, že bude fungovat komunikace s nějakým konkrétním zařízením. Standardů je tak mnoho, že je to vlastně stejné, jako kdyby žádný standard nebyl. Pokud existuje ovladač na podobnou tiskárnu a v manuálu tiskárny je napsáno, že je s příslušným modelem kompatibilní, pak je šance.

2. Pokud se člověk nechce spokojit s tím, že to tiskne "nějak", je nutno umět softwarově řídit velikost kapky v závoslosti na druhu papíru. U barevných tiskáren s fotografickou kvalitou ještě musí být možnost instalovat ICC profil. Ovladače pro win a mac tyto funkce mají. Pokud se použije nějaký obecný ovladač, ono to možná "nějak" tisknout bude :-(

Kdysi jsem někde četl, že se pracuje na tom, aby do PM šly instalovat wokenní ovladače tiskáren. To by bylo řešení.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.