OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
Problémy s Acrobatem
Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 16 November, 2005 11:08

Tak se mi zas jednou podařilo pořádně shodit systém grinning smiley Dělat se s tím nedalo nic a tak jsem musel přeinstalovat.

Dobrá, přeinstaloval jsem, všechno v pohodě až na - Innotek Runtime a NTFS. Co se děje?

(1) Instalace Runtime se "provede", instalátor mi tvrdí do ksichtu, že "installed successfully", ale to je nehorázná lež.
(2) To co instalátor udělá je to, že vypakuje z runtime .exe 4 soubory do zadaného adresáře. Nic víc. Žádné entry v registrační databázi, žádná widle adresářová struktura na disku, nic. Ó jaká to ironie osudu! Vždycky na mě z těch adresářů naskakovaly pupínky a teď si tytéž adresáře toužebně přeju!
(3) Následný pokus o instalaci Acrobatu zkrachuje hned na začátku. Dozvím se, že "Innotek Runtime not installed" a ať ho nainstaluju nejdřív. Konec.

Ptal jsem se na eCS News, jestli o tom někdo něco neví a neví. Akorát jsem zjistil, že nejsem sám, kdo řeší tenhle problém. Shrnu doporučení, která jsem dostal a překontroloval:
(1) HW - Ne, runtime už na mé mašině byl a běžel bez problémů s HW.
(2) 4os2.exe místo cmd.exe - ne. OS/2 promt je řízen cmd.exe
(3) Špatný .exe - ne, stáhnul jsem znovu a zkusil. Stejný výsledek.
(4) Runtime se špatně nainstaloval, odinstalovat, atd. - ne, runtime není nainstalován VŮBEC, takže odinstalace, kontrola logfile apod. není aktuální.
(5) Stáhnout nejnovější verze, atd. - mám nejnovější verze.
(6) Zkontroloval jsem, že registrační databáze není read only - není, a že do ní můžu sám dělat změny - můžu.

Bohužel, není možné poslat Innotek Runtime do ... - e-h-h - do Redmontu. Bez něho nelze nainstalovat Acrobat. Acrobat 3 nepřečte současný formát .pdf souborů, a tak jsem bez možnosti číst .pdf sad smiley Dost nepřijatelný stav. Jinak ať jde Innotek Runtime do Redmontu, nazdar.

Druhá věc, která odmítá spolupráci je ntfs.ifs. To se instaluje ručně. Nainstaluju, reboot, page fault hned při startu systému, černobyl screen - "contact your sales representative", reboot, alt F1, tedit, rem ifs=ntfs.ifs, no a teď to funguje. Všimněme si, že v ntfs.ifs je také zamontován Innotek.

To jsou jediné dvě věci, které odmítají spolupráci, takže lze předpokládat, že eCS je nainstalována dobře. Něco nejspíš chybí a autoři výše uvedeného SW se nezatěžovali kontrolou návratových kódů a informováním uživatele o tom, že je něco špatně. Nemá někdo představu, co by to mohlo být? Instaloval jsem takto: video - only base VGA support (potřebuju SNAP), no web, no web browser, java 131, jinak standard.

Re: Problémy s Acrobatem
Autor: michal_moucka (IP zalogováno)
Datum: 16 November, 2005 12:53

NTFS.IFS mi tez nechodi - tuhne system.

Autor: xhajt03 (IP zalogováno)
Datum: 16 November, 2005 12:56

Pokud jde o cteni souboru PDF existuji nejmene tri alternativni reseni:

1) Acrobat Viewer - prohlizec napsany v Jave (k nalezeni primo u Adobe). Je to pochopitelne pomale a nepohodlne, ale poradi si s nekterymi novejsimi soubory PDF, se kterymi ma staricky Acrobat Reader 3.0 problem.

2) "Opatchovani" souboru PDF tak, aby sly precist i se starym Readerem 3.0 - tyka se zejmena problemu s "chybnou paletou barev". Nastroj na tuto upravu jsem potkal nekde na Internetu, mozna na strankach tvurce ePDF (nebo jak se to jmenuje).

3) GhostScript - vysledna kvalita vystupu nic moc (strasne kostrbata pismenka), ale jinak relativne spolehlive.

To samozrejme neresi otazku, proc nefunguje spravne instalace.

T.

Autor: Martin Mintal (IP zalogováno)
Datum: 16 November, 2005 16:37

Me chodi, verze 2.00, Innotek runtime nainstalovany nemam...

M.

Datum: 16 November, 2005 17:34

Předpokládám, že ntfs.ifs smiling smiley Mě chodila verze 2.10, ty předchozí také. Problém vznikl až po reinstalaci OS.
Asi je to tak, že jsem něco nenainstaloval, bez čeho speciálně Innotek nemůže žít, ostatní ano. Nejsem schopen zjistit co. Ach jo.

Datum: 18 November, 2005 10:23

Spravna verze Innotek LIBC? Pouzivana verze by se mala dat najit z toho NTFS.IFS.

T.

Datum: 18 November, 2005 14:47

Ha! Zatracené dll vyžadované softem napsaným pod gcc! Libc teď myslím v mašině není, jen emxrt, zkusím. Ale mám takový pocit, že dřív jsem libc musel instalovat až mnohem později, při (neúspěšném) pokusu o "uniaudio newest". Uvidíme.

Datum: 21 November, 2005 10:11

Ne, stáhnul jsem poslední libc z Innoteku a odzkoušel. Prý "installed successfully", věřme tomu. Nicméně - instalace runtime dopadla jako obvykle.

Datum: 21 November, 2005 15:38

Mno, "posledni libc z Innoteku" nemusi byt to, co ten ovladac hleda/potrebuje. Vzpominam si na nejruznejsi libc04.dll, libc05.dll, libc06x.dll apod... :/ Na jake knihovny se odkazuji NTFS.IFS a UNTFS.DLL (da se najit na zacatku binarky)?

T.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.