OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
problém se síťovkou
Autor: warman (IP zalogováno)
Datum: 29 July, 2007 13:41

Mám problém se síťvkou intel 21140 na ecs 2.0rc1. Zkoušel jsem přímo ovládače co tam byli, ale nějak mi to začlo upně jebat ecs- nehoraznym zpusobem nejdriv prestal jet mpts, pak mi to 2x spadlo a poté mi nešlo nic spustit :x. Tak jsem dal čistou instalaci znova, zkusil jsem nějaký ovládače od "dec", která používá stejný čip, síťovka jede(při startu slyším jako dkyby 1x lupnutí(asi nějakej přepínač)), ale nenačte to síť a nelze se nikam pingnout, přičemž když nabýhám do linuxu, či windowsu, tak to lupne 3x smiling smiley.
Zkouším ecs jen tak, že hodně lidí říká že je dobrej, zatím nevím.... Budu rád, když mi poradíte, uznávám su totalní lama

Re: problém se síťovkou
Datum: 29 July, 2007 14:33

a navic mi tedka zacala skakat z niceho nic chyba s netwksta.200 kua sad smiley. Si s tim zkusim pak pohrat, ale nevim co s tim vubec je. jediny co vim, tak ze kvuli netwksta nejede prikaz net

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 29 July, 2007 20:41

Hlaska o nefunkcnim NETW.... je nezapnute NETBIOS nebo NETBIOS over TCPIP ...

Co dostanete po "ipconfig lan0" ?

Datum: 10 August, 2007 10:46

nechci se do toho plist smiling smiley. ale nechtels napsat ifconfig lan0? ono stejne nefunguje ani jedno...

Datum: 13 August, 2007 11:49

Ano, pro OS/2 pochopitelne ifconfig lan0 ...
Pokud mate stale problem s rozbehnutim/nalezenim ovladace pro vasi LAN, nezbyva nez doporucit stranku NICPak a juknou, ktere LAN karty a chipsety jsou podporovany.

Take je moznost pozadat emailem o zaslani debug verze ovladace GenMAC. viz GenMAC driver na pozadani

Datum: 21 August, 2007 09:54

No takze, sitovku jsem nejak rozfakcil (totalne nevim jak smiling smiley). ale pri napsani ifconfig lan0 tam neni prirazena IP dhcp serverem, ip tam je 0.0.0.0, takze jeste musim rozchodit to dhcp nejak, jestli vite jak, tak mi to napiště. Budu jedině rád winking smiley

Datum: 21 August, 2007 10:02

jinak díky za rady- i ty pomohli winking smiley

Datum: 21 August, 2007 11:22

Takze jsem rozfakcil DHCP,ale pri spusteni ceka minutu a nic nedetekuje a taky jsem zjistil ze sitkovka spatne detekuje síť- máme doma 10mbps, kvůli tomu, že máme doma starej hub, ale detekuje to na 100mbps. Takže jsem zkoušel 3 drivery(na 2114x 21014x, pak od admtecu(tyto 2 sou asi stejný) a pak ještě nějakej-ale ten mi tam házel chybu).
Takže du doufat smiling smiley

Btw. zkousel jsem dát z autodetect na 10mbps apod a taky nic.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil warman (21.08.2007 11:38)

Datum: 21 August, 2007 12:47

Konfigurace IP je v /MPTN/BIN/SETUP.CMD ten interval 60 vterin cekani na DHCP server je default a da se zmensit pomoci "dhcpstrt lan0 -t 20" (timeout 20 vterin) nebo vypnout s -t 0

Nebo nastavit pevnou IP adresu pomoci "ifconfig lan0 IPadresa" viz ten setup.cmd , ale zkusil bych pomoci krizeneho RJ45 kabelu propojit ten stroj primo s jinym PC - overi se tak zdroj problemu s detekci rychlosti 10/100Mbit. Skoro se bojim, ze kdyz nechodi detekce rychlosti, nebude komunikace chodit ani pri pevne IP adrese sad smiley

Datum: 8 September, 2007 17:05

Ipadresu jsem zkousel nastavit rucne a nic, propojit s pc jsem nezkousel, zatim. ale podle me bude problem u driveru-nebot nesviti kontrolka na sitovce... Ale ifconfig a vse se tvari ze je sit v poho, az na to ze nejede smiling smiley.

Datum: 20 October, 2007 10:16

vyřešil jsem to tak, že jsem tam dal druhou síťovku intel pro / 100s, ktera funguje smiling smiley takže paráda. no a tu druhou budu pouzivat ve win abych mohl zaúpojit i ntb do síte (mame switch doma, ale ten je jen 5port a je plnej...)

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.