OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
Projekt ODIN
Autor: p2k (IP zalogováno)
Datum: 26 October, 2007 00:01

Používá ještě nekdo Odin? Má to v dnešní době ještě smysl? Počet softwaru zachraňují porty z Linuxu, ale provoz některých aplikací z Win32 není nemožný. Jaké s tím máte zkušenosti?

Re: Projekt ODIN
Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 26 October, 2007 09:00

Provozuji takhle

1/ Putty (ssh z windows) protoze nove linux distribuce jedou na UTF a to se mi nepodarilo nastavit.
2/ Lotus Notes klienta 5.0.13

- da se to pouzit pro WinRar, WinZIP aj.

Takže ano, má to občas smysl. Ale opravdu je lepsi hledat jinou cestu (nativni kod nebo Java)

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: JirkaH (IP zalogováno)
Datum: 27 October, 2007 17:42

Taky na acrobat je dobry. Daly se s tim parit i hry (C&C, Commandos, Quake III...), ale jsou hrozne problemy mezi verzemi. Neco behalo, pak vysla nova verze a bum. Win program prestal chodit. Ale takhle to vice mene funguje i ve WINE.

Autor: StefanZ (IP zalogováno)
Datum: 27 October, 2007 19:04

Ja jsem pod tim kdysi rozchodil i StarCraft - na celou obrazovku. To byla pecka - nebylo poznat, ze to nebezi na widlich grinning smiley I jsem pod tim napriklad rozchodil win verzi OpenOffice.org (jekaou 1.1.3 ci podobnou).

Datum: 29 October, 2007 22:06

Mně se podařil rozjet WinAmp ve starší verzi, sice trošku zlobil, ale přehrávat uměl, pak Acrobat, total commander. Zkoušel jsem taky několik programů z webu oldversion, ale většinou se Odin nechytal, zatímco wine v Suse bez problémů. Na ty pokusy a zabití času to jde, ale na práci raději stabilní os/2 port. Ale většina SW psaná pro win 95 by měla pod odinem běžet taky... tím myslím sw programované v roce 95-97, jenže většina autorů staré verze SW poctivě maže. O Win311 nemluvím to běží pod os/2 ještě líp než v samotných windows. Jenže... je vůbec někde archiv těchto starších programů které by jistě i dnes plnily dobře svou f-ci pod os/2 ? Kolik z vás používá nějaký ten SW v OS/2 který je určen pro win311?

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 30 October, 2007 07:32

Hledání starých aplikací bych považoval za ztrátu času. Spíš bych ho věnoval hledání nativní os2 verze ... stejně věci úrovně win311 nestojí za tu námahu.

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: fortune2k (IP zalogováno)
Datum: 30 October, 2007 07:37

Zdravim, neviem ci ste skusali uz stranku

http://www.the-underdogs.info/

je to stranka so stary,mi hrami, hodne dosovskymi, dokonca du aj stahnout smiling smiley

Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 30 October, 2007 09:32

Jedna výjimka: Manuscript. Je to stařičký font editor pro ATM Type 1 fonty. Tedy pro ty fonty, které nás (asi bohužel) nejvíc zajímají. Je to dneska freeware a je to Win31 aplikace. V seamless session běži bez problémů a umí toho dost k tomu, aby byl použitelný. Už umí "velké fonty" s více než 256 znaky a dokonce má přímo podporu pro OS/2 fonty. Umí .afm

Autor: Petr Hanousek (IP zalogováno)
Datum: 17 November, 2007 00:32

IrfanView. Pokud vím, žádný nativní program nepodporuje vícestránkové tiffy. Občas je potřebuju. Semtam nějaká utilita.

Autor: Martin Mintal (IP zalogováno)
Datum: 19 November, 2007 13:10

Ehm. Pokud mne pamet neklame, tak vicestrankove TIFFY jsem si prohlizel uspesne v PMView, a listoval jsem v nich stejnymi klavesami jako v animovanych GIFech. Akorat v mem pripade slo o jednobitove scany dokumentu, zadna mnohobarevna grafika... Ale slo to.

M.

Autor: qaz.borec (IP zalogováno)
Datum: 19 November, 2007 18:23

<ot>
V noci z předevčerejška na včerejšek se mi zdálo, že jsem na OS/2 rozběhal Cinemu4D. Kdepak, nepomočil jsem se smiling smiley
</ot>

Datum: 27 September, 2010 23:04

Tak nová verze řikáte že vyšla. Sepsal někdo vůbec seznam aplikací které lze spustit? Pokud já jsem zkoušel, musel jsem lovit z archivu oldversion aplikací.

Autor: StefanZ (IP zalogováno)
Datum: 4 October, 2010 12:25

No, spise je nekde na OS2world.com seznam aplikaci ktere pod tim nebezi.

Nicmene ja na tom parim stareho StarCrafta jak po masle smiling smiley

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.