OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
Warpstock 2008
Autor: kuben (IP zalogováno)
Datum: 7 November, 2007 09:06

Tak jsem do plánu akcí Univerzity obrany nechal zařadit pořádání akce
Warpstock 2008 - mezinárodní setkání uživatelů OS/2 a eCS. Tady se holt plánuje
se velkým předstihem.  smiling smiley
A protože tam bylo i okénko na termín, napsal jsem 12.-14. 9. 2008.
Tak s tím zkuste počítat. Ale předpokládám, že by se to dalo pochopitelně
uzpůsobit konkrétní situaci někdy před prázdninami.

Zdraví
Mirek Kuben

Re: Warpstock 2008
Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 8 November, 2007 08:30

Hurá !
Jedeme na Moravu ! Jsme zvědav, jaké technické zázemí nám ukáže armáda  smiling smiley
Nevím jak ostatní, já na tenhle termín nic nemám  smiling smiley

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: icebearsoft (IP zalogováno)
Datum: 2 March, 2008 20:37

Všechny termíny, uvedené v hlasování, jsou pondělí až středa. Je to úmysl, nebo chyba? -zw

Datum: 2 March, 2008 23:06

Termíny hlášené Mirkem je pátek - neděle.
To hlasování na titulce OS2.cz se týká WS2006  smiling smiley

Třeba to Fípa stihne aktualizovat do letošního WS ... i když musím říct, že migrace O2.cz do Drupalu pomalu pokračuje. viz [www.blue-point.cz]

------------

Datum: 3 March, 2008 00:13

Útoky na různé bezpečnostní díry v Drupalu vidím v logu Apache velmi často, já bych se ho asi bál. V ústavu i v CSTUGu jsme se raději rozhodli pro Typo3. Vyžaduje to nějaký web server (nemusí to být Apache, ale může), PHP a nějakou databázi (nemusí to být MySQL, ale může). CSTUG i náš ústav to bude pouštět na Linuxu. -zw

Autor: fipa (IP zalogováno) admin
Datum: 3 March, 2008 07:17

Ja bych se toho drupalu nebal, my na tom provozujeme uz cca 4 roky radu vetsich webu (suseportal.cz, 602office.cz, kyberpunk.org a dalsi) a zatim nebyl nidky zadny problem, samozrejme se to musi aktualizovat a trochu hlidat, ale je to vpohode wink.

Autor: fipa (IP zalogováno) admin
Datum: 3 March, 2008 07:27

Hlasovani na os2.cz muze zmenit i Jarda Kacer wink. Ma smysl tam tedy davat jeste nejake hlasovani o terminu? wink

Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 3 March, 2008 09:50

To at si rekne Mira Kuben, on je organizator. Co si ale pamatuju, tak to datum je vicemene jasny, ze jo... 12.-14.9.

Jarda

Datum: 3 March, 2008 11:19

1/ Datum je definitivní, letos to proste vzal Mirek "od podlahy" a demokraticky rozhodl.

2/ TYPO3 ?!?!? Proboha !!! Teď jsem nucen do toho převádět firemní web a TAKHLE DĚSNÉ ADMIN ROZHRANÍ JSEM NEVIDĚL !!!! O nějaké uživatelské přívětivosti nemůže být ani řeč a ani logika není žádný zázrak. Nutnost přepínat pořád z pohledu "List" do "Page" a mezi "Offline" a "Online" verzí, je prostě chuťovka.

3/ Pokud jde o bezpečnost, je prostě potřeba sledovat a aktualizovat, stejně pro CMS, jako pro widle. Pokud jde o Typo3, taky se nejdou "mušky" typu SQL Inject. viz. [secunia.com]

------------

Datum: 3 March, 2008 14:49

Dobrý den.
S pořádáním Warpstocku 2008 v Brně samozřejmě počítám. Jen termín se bude muset posunout. Přehlédl jsem, že jsem se strefil na termín Světové výstavy poštovních známek Praga 2008, která je jen jednou za 10 let. Rád bych se tam podíval.

Takže o týden později, tj. 19.- 21. záři 2008. Dopředu to nejde, to tu máme mezinárodní konfernci z algebry. A dál bych to taky nechtěl posunovat, začíná semestr a to jsou jiné starosti. Věřím, že je to definitivní termín.

V dohledné době vyzvu, aby se hlásili zájemci. Musím totiž se slušným předstihem nechat schválit seznam lidí, kteří budou mít vstup do vejenských objektů. U cizinců, tj. i Slovensko, to jde dokonce přes Prahu a trvá to nějaký měsíc. Bohužel. A taky musím zajistit ubytovaní. Zvažte tedy, kdo budete chtít s kým přijet. Když pak nedojedete, žádný problém (ale věřím, že přijedete  smiling smiley ). Ale když přijede někdo navíc nebo se ozve na poslední chvíli, je to skoro neřešitelné. Zjistím si deadliny na příslušné papíry a podle toho začnu konat. Určitě to ale bude do prázdnin.

Těším se, že budeme moci na Moravě oplatit šestiletou českou pohostinnost.

Zdraví
Mirek Kuben

Datum: 3 March, 2008 15:37

Už jsem si to zapsal do kalendáře. Mohl bych promluvit o přenosu CVS repository do subversion. Cizí neštěstí určitě potěší, takže by ta přednáčka mohla mít i jiný úspěch než jen odborný. -zw

Autor: Martin Mintal (IP zalogováno)
Datum: 3 March, 2008 21:45

Se hlasim  smiling smiley

Autor: JirkaH (IP zalogováno)
Datum: 4 March, 2008 01:40

V Brne jo? Ze bych se taky stavil?

Autor: StefanZ (IP zalogováno)
Datum: 6 March, 2008 10:43

Se mnou pocitejte.

PS: Mirku jak to vypada s tim TeXem - jak jsme se na nej naposledy domlouvali?

Datum: 6 March, 2008 10:58

Luboš se hlásí !
Ještě si nechám projít hlavou nějaké téma na ukázku ...

Osobně by se mi líbila praktická ukázka práce s TeXem. Pro Mirka by to asi nemusel být problém, když to bude na "domácí půdě".

------------

Datum: 26 March, 2008 17:01

Ukázku, jak se to vše obsluhuje z EPM, bych nechal na Mirkovi. Já jsem si pro sebe udělal poněkud jiné prostředí a navíc je můj notebook pouze linuxový. Mohl bych předvést, jak se generuje z XML jednak web, jednak zdrojáky pro LaTeX. Sice bych to ukazoval na svém notebooku, ale vzal bych to z projektu, který běžel kompletně v OS/2. Bohužel, nejnovější Saxon vyžaduje Javu 1.5 sad smiley

A pro zájemce o kvalitní typografii bych ukázal, jak se liší výstup při použití hz algoritmu od standardního výstupu. A ukazoval bych to na skutečném textu, není to žádná umělá ukázka. A také to bylo vytvořeno v OS/2.

Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 14 May, 2008 20:41

Tak mě napadlo, že by jako jednu přednášku mohl někdo drupaloidní z Blue Pointu dát kurs ovládání portálu pro uživatele a kurs pro administrátory.

Co na to Blue Point (Fípa)?

Jarda

Datum: 8 June, 2008 21:17

Na stránkách byly doplněny informace o dopravě a ubytování.
POZOR ! Byl stanoven termín 30.6.2008 pro zaslání registrace ! Po tomto termínu bude možná problém se vstupem do vojenský prostor katedry !

Více na [www.os2.cz]

------------

Autor: Andrej Gavac (IP zalogováno)
Datum: 9 June, 2008 09:46

Nazdar,
údajne by mohol byť problém so vstupom cudzincov do spomínaných objektov. Registroval som len jednu osobu, možno pôjde aj brat (je to neisté, pred necelým mesiacom sa mu narodil syn).

Nepotrebuješ odomňa nejaké veci pre vybavenie vstupu?

Maj sa.

Jabber: andy1000@jabber.cz (nie je mail)

Datum: 9 June, 2008 09:59

Myslím, že ne, když, tak bych se ozval. Klidně přihlas i bratra popř. i další doprovodné osoby, ať jsou radši na seznamu, než abych musel řešit doplnění. To je pak problém.

Mirek

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.