OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
HOBLinX11
Autor: lcerny (IP zalogovno)
Datum: 30 June, 2008 19:57

Nainstaloval jsem na eCS2.0 RC4 Hoblinka z eCS1.2CD2. Instalace probìhla v poøádku, ale po spuštìní dostanu hlášku TCP/IP Stack not found.

Pøitom na první testovací instalaci stejné verze eCS2.0RC4 pøed výmìnou disku mi to chodilo. Netuší nìkdo ? Štefane ?

Obì síovky v systému jsou DHCP (LAN i Wifi)

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Re: HOBLinX11
Autor: StefanZ (IP zalogovno)
Datum: 3 July, 2008 14:44

Hhmmm - ja "to jedu" na RC4 a bez problemu.

Jedina komplikace, na kterou jsem narazil, je to, ze pokud se pri instalaci systemu zada spatne username (napriklad v lower-case, i kdyz je potreba jej zadat v upper-case) tak nelze korektne nainstalovat konkretne prave HobLinkX11. Takze zkontrolovat smiling smiley

Nic jineho me nenapada....

Datum: 3 July, 2008 15:02

To je prave to, ze po lonskem WS jsem si to taky na RC4 nainstaloval, abych mel Gimp. Ted po ciste instalaci to nejde :-(

No uvidime, budu jeste patrat

------------

Datum: 20 August, 2008 08:01

Tak už to bìží. Pokud je mé pátrání správné, pak HobX11 server zkouší po startu nìjaké spojení na LAN0 a asi to nebude "localhost".

Ve finále mi tedy pomohlo:
1/ Nastavit pevnou IP adresu pro LAN0 (ethernet)
2/ Nastavit SET hostname="NECO" v config.sys
3/ Nastavit /mptn/etcúhosts na NECO ..... pevná IP adresa LAN0

Po restartu mi nabìhne Xserver a jde pustit ukázkový TELNET.

Ted ještì nasosat znovu GIMP. Doporuèí mi nìkdo fungující zdroj (nejlépe wpi balíky)

------------

Datum: 20 August, 2008 19:09

Zde:
[users.socis.ca]

o neco nize jsou 3 (resp. 4) wpi balicky.

Instalace je trosinku zradna, je potreba nainstalovat napred XFree run-time do cesty C:\ (ano, do rootu - mozna budou fungovat i jine disky, nezkousel jsem) a do teto "linuxacke" zmeti adresaru nainstalovat GIMP (ano, opet do rootu). Haleluja linux smiling smiley

Pro spusteni je potreba X11 server (HOBLink funguje  smiling smiley), nicmene je potreba si trosku pohrat s nastavenim barevne hloubky. Me funguje pouze pokud mam desktop na 65535 barev (to je myslim 16b barevna hlouba, ne-li?). V nastaveni X serveru NENI potreba zaskrtavat "Use DIVE Extension". Funguje i pres DIVE, ale hodne pomalu. Pokud se zadari rozchodit s rychlym vykreslovanim bez DIVE, mas vyhrano smiling smiley

Good luck!

Autor: Martin Mintal (IP zalogovno)
Datum: 16 September, 2008 18:06

Hm. Me se napriklad jinak nez pres DIVE Hoblink nepovedlo rozjet na mem 24bitovem desktopu...

Datum: 16 September, 2008 21:56

Na 24bitovych barvach to prave nejde ( sad smiley ) jinak nez pres pomaly DIVE, pouze na 16bit to jede rychle bez DIVE - je otazka co obetujes: rychlost GIMPu nebo barevnou hloubku desktopu?

Bohuel, do tohoto fra mohou pispvat pouze pihlen nvtvnci.
Online uivatel (Administrtor)
This forum powered by Phorum.