OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
BM eCS a Ubuntu 9.10
Autor: joe (IP zalogováno)
Datum: 2 December, 2009 08:11

Dlho mi na disku svorne nažívajú eCS 2.0 a Ubuntu 8.10 amd64. Na výber OS slúži BM z eCS. GRUB je na hlavnej partícii linuxu - sda5. Podľahol som reklame, Ubuntu 8.10 som zrušil, nainštaloval verziu 9.10 amd64 alternate (md5 OK) a GRUB som dal znova na sda5.
Potom reštar --> BM --> Ubuntu --> a "disk not formatted, hit any key".
Pretože inštalácia trvá len pár minút a /home je na inej partícii, opakoval som inštaláciu ešte 2-krát, ale s rovnakým výsledkom - hoci linux na disku je a GRUB som dal na jeho partíciu, hlási "disk not formatted, hit any key".
Dal som naspäť Ubuntu 8.10 a ten veselo nabootoval, akoby ani nebol preč.
Je možné, žeby GRUB z Ubuntu 9.10 nebol kompatibilný s BM eCS ???

Re: BM eCS a Ubuntu 9.10
Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 2 December, 2009 09:03

Rozdíl bude ve verzi Grubu, v Ubuntu 9.10 by měl být použitý nový Grub 2 namísto staršího Grubu 0.9. Nevím ale, jakou to má přímou souvislost s OS/2 boot managerem. Každopádně všude píšou, že pro existující instalace by měl být Grub zachován, takže bych zkusil udělat update namísto reinstalace, to by snad mělo jet.

-------------------------------
Jarda Kačer

Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 2 December, 2009 09:29

Já měl na disku 8.10, pak jsem přešel na Debian. Takže těžko můžu radit. Ale:

(1) Zkoušel jste Ubuntu po instalaci vyhodit z BM a pak ho vrátit zpátky? Někdy se stane, že i když je to tatáž partition, tak nenabootuje po instalaci nového systému. Je třeba "udělat jasno" tím, že se nový systém "řádně přihlásí" do BM.
Tak například, je Ubuntu "bootable" v LVM?

(2) Co praví LVM o disku s Ubuntu? Linux partitions nejsou tak úplně kompatibilní s eCS LVM a tak se někdy můžou jevit jako "disk corrupted" z LVM, i když je z hlediska Linuxu všechno v pořádku.

(3) V nových linuxech se všelijak vyhrožuje super novým ext4. 8.10 se ještě instaluje na ext3, to vím určitě. "Disk not formatted" je možná jinotaj pro "disk is ext4 but BM thinks that it is still ext3". Také tady by mělo pomoct vyhodit 9.10 z BM a přihlásit ho zpátky.

Datum: 2 December, 2009 21:20

(1) to som skúsil ako prvé - bez účinku, Ubuntu je v LVM bootable
(2) nehlási žiadnu chybu
(3) ako druhé som skúsil ext4 --> ext3 - tiež bez účinku

Má niekto funkčnú kombináciu BM a Grub 2 ? Do update sa mi moc nechce, mám radšej novú inštaláciu.

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 3 December, 2009 10:16

Ubuntu na desktopu nemám, ale mám odzkoušen update serveru přes 2 verze. Šel bych do update. Pokud máte /HOME na jiné partition, v krajním případě se lze vrátit zpět novou instalací. Data zůstanou netknutá.

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Datum: 3 December, 2009 11:04

Já tady mám grub 0.97, takže sorry. Nainstaloval jsem bez problémů, bootuju z BM.

Datum: 3 December, 2009 19:24

Ďakujem vám za rady, asi to vyzerá na problém s novým GRUBom. Vyskúšam inštaláciu 9.04, keď je tam ešte starý GRUB. Ak bude bootovať, je to jasné. Potom asi pôjdem do upadate.

Datum: 6 December, 2009 20:13

-----
Každopádně všude píšou, že pro existující instalace by měl být Grub zachován, takže bych zkusil udělat update namísto reinstalace, to by snad mělo jet.
-----

update zabral, ďakujem

Datum: 7 December, 2009 10:03

No tak chválabohu. Ale někdo, kdo má zkušenost s bugtrackerem, by to měl nahlásit na eCS bug report: BM nechodí s GRUB 2. Už proto, že lze předpokládat, že i další verze Linuxu budou brzy používat GRUB 2.

Já se omlouvám, zkušenost s hlášením chyb nemám. To jsem přenechával druhým smiling smiley Ale dám to na os2world.

Autor: icebearsoft (IP zalogováno)
Datum: 24 February, 2010 12:12

Kdysi jsem takové problémy taky měl. BM si z nějakého důvodu pamatuje, co na partition bylo, a se změnou si neumí poradit. Vyhodil jsem partition z menu BM, restartoval počítač a znovu ji tam přidal. BM si partition osahal a vše znovu chodilo.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.