OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
eComStation
Autor: p2k (IP zalogováno)
Datum: 11 May, 2010 19:45

Posílám první pokus webu [www.ecomstation.cz]. Beru to jako výzvu pro odvážlivce odsud: www.os2.cz/cs/ecomstation-cz-presunuto.

Záměrem by mělo být prezentovat operační systém eComStation jednoduchým přehledným způsobem, zvýšení povědomí o existenci OS eComStation a přispět tak např. k rozšiřování členské základny, v podmínkách ČR zejména nasměrovat na web OS2.cz.
Žádoucí je, aby nový zájem o eComStation nebyl jen čistě akademický, ale vyvolal pozitivní první zkušenost a delší výdrž při poznávání systému. Web by neměl být redundantní k os2.cz a má představa je určitá alternativa k webu proc.linux.cz - zejména tedy sekce "Proč eComStation".

Budu rád za každý námět, radu ohledně obsahové stránky, struktury sekcí apod.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil p2k (11.05.2010 19:46)

Re: eComStation
Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 12 May, 2010 10:18

Pěkný počin  smiling smiley

-------------------------------
Jarda Kačer

Autor: Andrej Gavac (IP zalogováno)
Datum: 13 May, 2010 10:13

PEKNÉ, normálne ma prekvapilo, že v dnešnej dobe priposratých WIDLÍ sa niekomu chce zapodievať eCS.

P.S.: trochu mi vadí, že posledný FLASH7 (OS/2) neprehrá "Instalace", možno by to chcelo skonvertovať do MPEG.

Jabber: andy1000@jabber.cz (nie je mail)

Autor: lukves (IP zalogováno)
Datum: 22 May, 2010 13:35

pekne sa to okolo OS/2 vdaka eComStation rozbieha. teraz ked vysla 2.0 Gold verzia sa objavil zapisok aj na ceskom portale venovanemu Linuxu. Ja osobne som skusal Silver verziu ktoru som si stiahol z RapidShare, prosim nekamenujte ma.. chcel som len vyskusat.. je to pekny system na urovni Win2000 a paci sa mi ale popravde cena je trochu privisoka.. a to nehovorim len ja ale aj kopec inych ludi.. kto da 300eur za OS ktory je alternativny? len tak napriklad MorhpOS co je sytem pre PowerPC procesory stoji cez 150eur a to su fakt Amiga sialenci ktory si ho kupia.. tazko povedat.. nechcem sudit.. inac vela zazitkov s novym eComstation prajem.. a dlhy zivot tomuto OS.. zdar lukas.

Datum: 24 May, 2010 16:23

Vim, flash je potvora.

Datum: 25 May, 2010 15:45

Pokud správně chápu licenční politiku, tak verze Home & Student je pro použití na 5 PC současně a verze Business pro neomezeně PC v rámci organizace. Není-li tomu tak, opravte mne. P.S. taky byste si mohli hodit na web os2.cz novinku že eCS je již v prodeji.

Datum: 25 May, 2010 20:37

p2k napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud správně chápu licenční politiku, tak verze
> Home & Student je pro použití na 5 PC současně
> a verze Business pro neomezeně PC v rámci
> organizace. Není-li tomu tak, opravte mne. P.S.

Já jsem to teda pochopil jinak: Licence platí na jeden stroj jako vždy, ale pokud někdo objednává více jak 5 licencí, musí to být Business. Není to ale úplně domyšlené. Jak se to má například chovat, když má člověk 4 licence a chce si pořídit další dvě? Řešilo se to už na reseller mailing listu.

> taky byste si mohli hodit na web os2.cz novinku že
> eCS je již v prodeji.

Už se na to chystám týden, ale ještě jsem se nedokopal, sorry. Provedu.

Jarda Kačer

Autor: BazMyslik (IP zalogováno)
Datum: 23 June, 2010 00:53

jkacer napsal(a):
> p2k napsal(a):
> Já jsem to teda pochopil jinak: Licence platí na
> jeden stroj jako vždy, ale pokud někdo objednává
> více jak 5 licencí, musí to být Business. Není to
> ale úplně domyšlené. Jak se to má například
> chovat, když má člověk 4 licence a chce si pořídit
> další dvě? Řešilo se to už na reseller mailing
> listu.

> taky byste si mohli hodit na web os2.cz
> novinku že
> eCS je již v prodeji.

no, taky tomu nerozumim. Mne nic neprislo a tak jsem odeslal faktury za posledni verze a ihned jsem dostal aktivacni klic a moznost stazeni te Home verze.

Docela bych i rad podporil, byt k 2.0 za par dni mam dost vyhrad, ale podporil tim, ze bych zakoupil treba alespon Upgrade z 1.2 za 60€, coz neni pro mne moc penez. Ale kde? Ja pres Internet a kreditky nejedu a zda Filip Molcan s jeho firmou toto zajistuje nevim, neptal jsem se zatim.

Datum: 23 June, 2010 12:39

BazMyslik napsal(a):
> Docela bych i rad podporil, byt k 2.0 za par dni
> mam dost vyhrad, ale podporil tim, ze bych
> zakoupil treba alespon Upgrade z 1.2 za 60€, coz
> neni pro mne moc penez. Ale kde? Ja pres Internet
> a kreditky nejedu a zda Filip Molcan s jeho firmou
> toto zajistuje nevim, neptal jsem se zatim.
>

Filip, respektive blue.point, už eCS neprodávají. Pokud vím, tak momentálně není v ČR nikdo, kdo by to dělal. Takže je třeba jít přímo na Mensys přes ten Internet a s tou kreditkou.

Filip to nabízel mimo jiné i mě, ale tohle není zrovna můj byznys, takže jsem odmítl.

Jarda Kačer

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 23 June, 2010 13:21

u Mensysu lze zaplatit i přes PayPal účet ... žádné číslo kreditky tedy nebudete nikde zadávat.

Nebo se domluvit s kamarádem, který to za Vás zaplatí svojí kreditkou.

Dokonce na požádání Vám Mensys vystaví proforma fakturu, tu zaplatíte převodem z účtu ...

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Datum: 26 July, 2010 22:51

Nechcete někdo erudovaný založit informace o eComStation do české Wikipedie? Odkaz je prázdný a čeká na doplnění. [cs.wikipedia.org].

Datum: 26 July, 2010 22:53

Jeste k tomu prodeji eCS v ČR. Pokud to už blue.point nenabízí, tak bych asi na webu [www.eComStation.cz] neměl odkazovat na něho jako prodejce, abych nepodával špatné informace.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil p2k (26.07.2010 22:53)

Datum: 30 September, 2010 17:10

Pratele brzy musim odevzdat tema na diplomku, rad bych neco vlastniho, nejake navrhy uz mam (nejsou z oblasti OS/2 ani eCS), ale kdyby vas neco napadlo co by mohlo prospet komunite eCS, pak jsem jedno velke ucho. A nepiste prosim nic, co nebude mozno pri zamestnani realizovat za pul roku. Pokud bude k praci potreba nejakych vyvojovych nastroju, pak se s nimi jeste musim nejaky cas naucit zachazet. Tak sup, stejne je vas tady pulka z akademickeho prostredi, tak vas treba neco zajimaveho napadne. Jeste aby to zaujalo mne a mame vyhrano smiling smiley

Autor: StefanZ (IP zalogováno)
Datum: 4 October, 2010 12:24

Hhmmmm...

...uz chvilku nad tim uvazuju...
...ono me neco napadne smiling smiley

Ohledne ceko konkretne by se to melo tykat? SW development?

Autor: jb (IP zalogováno)
Datum: 24 March, 2011 19:24

Predbehol má no nič ja niečo podobne spúštam na slovenskej strane.

Datum: 29 March, 2011 01:09

Počítej s návštěvností maximálně 1-3 lidi týdně. Většinou z Ruska smiling smiley Spíš by jsi mi mohl pomoct s doplněním a upřesněním informací. Mně to končí v 5 měsíci, ale nechce se mi to pustit aby to sežral nějaký spekulant. Tak to ještě prodloužím na rok a uvidím, případně přesměruju sem.

Datum: 17 February, 2013 21:25

Tento rok už prodlužovat ecomstation.cz nebudu. Mate-li někdo z touhle doménou nějaký nápad, rád zdarma přenechám, (pokud se najde víc zájemců, přednost dám tomu koho doporučí Filip, pokud by ji náhodou sám nechtěl) v opačném případě nechám registraci vypršet.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.