OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
eCS 2.0
Autor: jb (IP zalogováno)
Datum: 30 June, 2010 09:28

Mam dosť starú šumku doma by ma zaujímalo či to pôjde na tom. Konfigurácia je:
486 DX4 80 MHz, 16 MB RAM a 512 MB RAM

Re: eCS 2.0
Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 30 June, 2010 10:42

Půjde téměř jistě. Jako VGA driver bych zvolil SCITECH.

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: xhajt03 (IP zalogováno)
Datum: 30 June, 2010 14:17

Co je myšleno tím "16 MB RAM a 512 MB RAM"? Pokud to ve skutečnosti mělo být "16 MB RAM a 512 MB HDD", pak to asi půjde nainstalovat (alespoň v nějaké podobě), i když možná s komplikacemi (např. proto, že u takovéhoto počítače pravděpodobně nebude v BIOSu podpora pro bootování z CD), ale použitelnost bude dost omezená. Samozřejmě vše závisí na tom, k čemu by to mělo sloužit - např. jako server to může být naprosto bez problémů, ale na provozování jakýchkoli současných klientských grafických aplikací (počínaje např. i jen dnes standardním WWW prohlížečem) to bude zoufale slabé...

T.

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 1 July, 2010 15:36

smiling smiley já to pochopil jako 16MB VGA RAM a 512MB paměti RAM ...

Pokud je těch 16MB opravdu operační paměť, pak bych to viděl jako skoro nepoužitelné. Bude to swapovat a na nějakou práci už moc výkonu na 486stce nezbude.

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: jb (IP zalogováno)
Datum: 1 July, 2010 17:33

aha grinning smiley 16 MB je pre RAM a 512 je HDD

Autor: xhajt03 (IP zalogováno)
Datum: 1 July, 2010 19:19

Měl jsem trochu podezření, že 486 deska, která by podporovala 512 MB RAM, nebyla úplně běžná... wink

Jak jsem psal - může to potenciálně fungovat jako server (nejlépe zcela bez GUI), ale na cokoli jiného bych to bez zásadního navýšení paměti (alespoň na 64 MB, ale pokud by to deska umožňovala, tak raději na více) neuvažoval. Navyšování paměti má ale samozřejmě u takovéto šunky smysl pouze v případě, že se Vám ta paměť někde povaluje a nebo ji od někoho dostanete z jiných likvidovaných počítačů. Ten disk také není moc velký (opět - s hrubými omezeními to může stačit, ale otázka zní, proč to dělat). Mám doma 486ku s Warpem 4 a 56 MB RAM a i tak tam třeba na procházení WWW lze reálně použít tak maximálně Links. Shrnuto a podtrženo - není-li pro to dobrý důvod, vykašlal bych se na to a nainstaloval bych na něco jiného.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.