OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
widescreen aktivator
Autor: lukves (IP zalogováno)
Datum: 31 August, 2011 21:19

mam 2 graficke karty
s ktorou mam vecsiu sancu aby mi eComS sla s widescreen aktivatorom na 1440x900

Radeon 5450
alebo
Intel G41 x4500

dakujem.

oplati sa kupit v dnesnej dobe tento OS?

Re: widescreen aktivator
Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 1 September, 2011 09:01

(1) S oběma. Widescreen activator (pro Panoramu) existuje jak pro ATI tak pro Intel - a jenom pro tyto grafické čipy. K disposici je nová verze aktivátoru tady. Download je free, v zipu je readme (plain text).

(2) Asi ano, už jen proto, aby člověk viděl, jak vypadá domyšlený OS. Ale stále víc to vypadá jen na VirualBox provozovaný pod systémem s lepší podporou současného HW.

Autor: joe (IP zalogováno)
Datum: 10 December, 2011 21:27

Ja mám GeForce 7025 integrovanú v čipsete nForce 630a a LCD monitor LG Flatron W1934S (1440x900). Scitech Snap Graphics dáva na výber len rozlíšenia 4:3 a nechce importovať INF od toho Flatronu. Skúšal som aj Panoramu, ale tiež dáva len 4:3. Dá sa to nejako donútiť do widescreen ?

Autor: Martin Mintal (IP zalogováno)
Datum: 24 December, 2011 11:50

Jo, na instalaci eCS do Virtualboxu se jeste porad chystam... Schvalne, jestli pod tim rozjedu VPC/2. grin

Autor: lcerny (IP zalogováno)
Datum: 2 January, 2012 10:32

VPC/2 v eCS běžícím ve virtualBoxu ? To půjde  smiling smiley

Prostě proto, že VPC je emulátor, nikoliv hypervisor. Takže VBox pojede s HW podporou na fyzickém HW, bude honit eCS a v něm pojede SW emulace v rámci VPC. Jenom to bude pomalejší.

------------
Jabber: lcerny@jabbim.cz
Web: [www.lcerny.cz]

Autor: p2k (IP zalogováno)
Datum: 6 March, 2012 20:49

Já jsem widescreen nerozjel ani se snapem ani s panoramou. Grafika Intel.

p.s. Radku kdyby byl eCS domyšlený, tak by člověk nemusel hledat a instalovat aktivátory na tak běžné věci jako je nastavení rozlišení obrazovky.

Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 7 March, 2012 08:28

To není problém eCS, to je problém neexistujících driverů. Co si nenapíšeme sami, to nemáme. Už před 15 lety nás hodili přes palubu. A tak často nemáme a musíme všelijak improvizovat.

Když výrobci HW ještě psali drivery pro OS/2, bylo všechno jinak. Vzpomínám si, že driver pro Tseng chodil báječně. Driver pro Rivu TNT Ultra chodil také skvěle, obojí jsem měl. Kdeže ty doby jsou, dnes hledáme po internetu, s čím železo rozchodit.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.