OS/2 a eComstation : os/2.cz Fórum
Fórum o OS/2 a eComstationu
os2.cz Forum
myš v eCS
Autor: p2k (IP zalogováno)
Datum: 1 March, 2012 10:16

V několika případech se mi stalo, že po instalaci systému myš nefungovala tak jak jsem zvyklý z windows/linux. Vodorovně se myš posunuje jak zběsilá a stačí malý posun a posune se na obrazovce o velkou vzdálenost, zatímco svislý posun myši je zas neúměrně pomalý. Nevíte co to způsobuje a jak to řešit?

Re: myš v eCS
Datum: 6 March, 2012 20:45

Ještě upřesňuji že se jedná o myš USB, ovladač amouse. S ovladačem pro klasickou ps/2 myš zdá se chodí myš stejnoměrně v obou osách, nicméně její posuv je velmi pomalý a už nejde v nastavení zvětšit - přitom je na max. Ani jeden ovladač myši mi pak nefungoval ve Win16 prostředí.

Při posledním pokusu s ovladači mi havaroval systém a už se nerozeběhne, tak by mně zajímalo jak odstranit ze souboru config.sys špatný driver, když se do systému nedostanu ani z bootovacího CD, menu pro správu instalace mi bohužel nepřipojí disk c.

Doplním že se jedná o verzi 2.0 Silver.

Autor: jkacer (IP zalogováno) admin
Datum: 7 March, 2012 08:37

S verzí 2.0 nemám žádnou zkušenost, ale možná pořád funguje to nouzové menu při bootu, ze kterého by to mělo nabootovat do command line. A pak třeba editorem TEdit poupravit CONFIG.SYS. Do toho menu se leze (myslím) stiskem Alt-F1 při zobrazeném čtverečku v levé horní části obrazovky těsně na začátku bootu. Kdyžtak mě někdo opravte...

-------------------------------
Jarda Kačer

Autor: Radek (IP zalogováno)
Datum: 7 March, 2012 08:42

Pokud se na C: nelze dostat ani z bootu z CD, pak je všechno úplně špatně a nezbývá než přeinstalovat. Ale je to zvláštní, znamená to, že je zvoraný MBR a OS/2 nepozná C: ani jako datovou partition. Možná bude dokonce nutné DFSee nebo něco podobného a dát nejdřív do pořádku MBR. Co ten myší driver prováděl?

Já jsem se s podobným problémem nesetkal. Mám připojené dokonce 3 myši smiling smiley (touchpad, keyboard stick, mouse), všechny USB, driver amouse.sys a všechny fungují. Jediné, s čím jsem se setkal je chcíplá myš, která by chcíplá být neměla - to bývá způsobeno nesprávným počtem USB driverů v config.sys

Datum: 7 March, 2012 22:19

Radku myší driver neprováděl nic, to jen neukázněný uživatel (já) přidal jakýsi driver myši navíc a zapomněl odmazat z configu ten předchozí. Disk je formátovaný JFS, ale z linuxu se tam dostanu a spravím si to. Ta usb myš se ale chová divně, no třeba na to časem přijdu.

Datum: 8 March, 2012 07:17

Přesto je to divné. Přidání driveru do config.sys, třebas i blbě, by nemělo takhle shodit disk. Výsledkem by měla být chcíplá myš nebo, při nejhorším, krach během startu systému (lze opravit startem konsole z CD a opravou config.sys na disku, tak jak píše Jarda).

Datum: 30 March, 2012 21:53

Převčírem jsem zkoušel jiné železo a byl jsem příjemně překvapen, jde o notebook HP Compaq nx6110, instalace proběhla bez problému, šel zvuk, wifi, lan, ideální řekl bych že za celou dobu mých pokusů druhé nejslibnější bezproblémové železo. Problém měl USB flashdisk ten se nepřipojil, to samé myš, touchpad jede, ale usb myš jakoby neexistovala (ovšem a to je zvláštní - usb myš fungovala jen v momentech, kdy byl přehráván nějaký systémový zvuk - hleděl jsem na to jako puk), a PS2 konektor to nemá, proklatě smiling smiley)

To předchozí železo je stolní počítač Lenovo (typ z hlavy nevzpomenu), na tom usb flashdisk a usb myš běžela, ale jak jsem psal tak myš podivně :/
Možná by to spravil eCS 2.1, už vypadá že tam byly nějaké myší záležitosti opraveny...

No tak já se zas ozvu až budu opět testovat...

Datum: 2 April, 2012 07:49

Zkus usbcfg, je na Hobbes. Podle mé zkušenosti je "jedna myš chcíplá, druhá ne" důsledek špatného počtu usb driverů v config.sys. usbcfg ukáže, kolik a kterých usb driverů potřebuje železo a kolik a kterých je zapsáno v config.sys. Tyhle dvě věci musí souhlasit. usbcfg umí opravit config.sys za tebe.

Někdy je to docela dost a z instalace eCS se to ani nedá nastavit. Na mojí mašině je třeba 6 UHCI, 2 EHCI.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.
Online uživatelé (Administrátor)
This forum powered by Phorum.